Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/211142/virtual) in /data/web/virtuals/211142/virtual/www/domains/futureleaf.cz/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Solidarní projekty | Future Leaf

Naše aktivita ve Future Leaf je podpořena dobrovolnickým programem Evropské unie s názvem Evropský sbor solidarity. Tento program kromě mezinárodních dobrovolnických projektů podporuje i tzv. Solidární projekty, které jsou organizovány na lokální úrovni. Solidární projekty pomáhají mladým lidem uskutečnit jejich nápady a projekty, které mají za úkol zlepšit situaci v jejich místě bydliště nebo mají pozitivní dopad na určitou skupinu obyvatel.

V rámci našeho solidárního projektu organizujeme různé akce pro veřejnost – praktické workshopy z oblasti udržitelného způsobu života a přednášky o dobrovolničení a cestování v různých koutech světa. Neváhej se k nám přidat a dozvědět se něco nového!

O Evropském sboru solidarity se můžete dočíst více na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce nebo Evropském portálu pro mládež.

O nás

Jsme parta kamarádů a spolužáků ze Žďáru nad Sázavou. Máme blízký vztah k chovatelství nejen psů, ale i dalších zvířat, a nemohli jsme si nevšimnout, v jakém stavu se nachází útulek v našem městě. To byl pro nás prvotní impuls pro to, začít s tím něco dělat. Už delší dobu jsme uvažovali o možnosti dlouhodobé podpory pomocí nějakého projektu. Napadlo nás si vytvořit vlastní módní značku oblečení s názvem Future Leaf, která si zakládá na minimalismu, a zisk využít na nákup krmení pro psy v místních útulcích. Také se snažíme podporovat další charitativní akce u nás na Vysočině, například běžecké závody FreerunHelps. Zisk z těchto závodů je vždy věnován na podporu potřebným. Navíc v rámci našeho solidárního projektu organizujeme různé akce – praktické workshopy z oblasti udržitelného způsobu života a přednášky o dobrovolničení v různých koutech světa.

Lidé nákupem našeho oblečení získají kvalitní minimalistickou módu, o které ví, odkud pochází a která je vyrobena z kvalitních materiálů, a navíc tím vyjádří solidaritu v rámci naší komunity – přispějí na dobrou věc a podpoří tím naše místní zvířecí útulky a další oblasti charity, které podporujeme.

Snažíme se přispívat ke zlepšení situace v místních zvířecích útulcích a umožnit tak lepší život zvířecím kamarádům, kteří zatím nenašli svůj domov. Zároveň se mezi lidmi z našeho regionu rozšíří povědomí o samotných útulcích a zváží při výběru čtyřnohého mazlíčka také možnost si ho osvojit právě z útulku.

V neposlední řadě si naši klienti a účastníci workshopů budou více uvědomovat dopady jejich každodenní činnosti na naše životní prostředí a budou vybaveni praktickými tipy z oblasti zero waste, jejichž následováním přispějí k řešení současných ekologických problémů nejen v našem regionu, ale také celosvětově.